Система DSaT

Американські технології перетворюють літаки на літаючі шпигунські центри, пов'язані із супутниками та дронами
Сучасні технології дозволяють перетворити звичайний цивільний літак на мобільний центр обробки даних, здатний в реальному часі обробляти інформацію з супутників, дронів та інших розвідувальних літаків, що сприяє прийняттю більш обґрунтованих рішень.
Vanguard 24 — це щорічні військові навчання, що проводяться армією США у Форт-Уачука, штат Арізона. Цей двотижневий захід спрямований на тестування військових датчиків і систем спостереження.

Підтримай 77 бригаду. Відскануй QR-код та перекажи кілька гривень, щоб ми могли боронити нашу з тобою країну від ворога
Система DSaT є інноваційним рішенням, що збирає космічні дані для дальньобійної точної стрільби, допомагаючи покривати прогалини у військових можливостях та майбутніх бойових вимогах, розширюючи ефективність місії і радіус дії армійських платформ.
DSaT інтегрує портфель компанії Northrop Grumman для збору розвідувальних даних, які виходять за межі прямої видимості традиційних датчиків, і використовує ці дані у цивільному літаку.
Основні переваги DSaT для армії: Друга фаза DSaT поєднується з платформою армійської системи високоточного виявлення та використання (HADES), забезпечуючи можливість глибокого зондування для бійців.
Northrop стверджує, що поєднання DSaT з HADES пропонує комплексне рішення для розвідки, спостереження та призначення цілей.
«DSaT демонструє нашу здатність оперативно передавати дані для підтримки бойових завдань, незалежно від того, чи перебуває боець на суші, чи на морі. Доставка космічних даних на літак підвищує гнучкість обробки та розповсюдження розвідувальної інформації, що важливо для швидкого прийняття рішень», — зазначив Пабло Пецціменті, віце-президент Northrop Grumman.
На тестуванні Vanguard 24 компанія Northrop продемонструвала, як дані з кількох космічних датчиків можуть використовуватися для надання розвідувальної інформації армії під час польоту.
Вона також використовувала тактичні радіостанції для зв'язку в межах і за межами прямої видимості, інтегруючись у вже існуючі та майбутні мережі.
Компанія також включила автоматизацію та аналітику розвідки, щоб підвищити ефективність, точність та швидкість місій.
Досягнення під час демонстрації: Система DSaT продемонструвала здатність обробляти різноманітні типи розвідувальних даних з цивільного літака. Вона отримувала інформацію як з комерційних, так і з військових супутників, передаючи її військовим через радіозв'язок.
Цей зв'язок здійснювався як у межах, так і за межами прямої видимості.
Однією з головних переваг бортової системи DSaT є те, що вона не підлягає обмеженням, з якими стикаються наземні станції, які можуть втрачати зв'язок із супутниками через рельєф або відстань.